Eliminacje do turnieju głównego Poznań Open zaplanowane są na niedzielę (29 maja). Udział w nich weźmie czterech reprezentantów Polski. Swoich rywali poznają w sobotni wieczór.

W eliminacjach do turnieju głównego Poznań Open udział weźmie 24 zawodników, którzy powalczą o pozostałe sześć miejsc w drabince. W stawce jest czterech Polaków, którzy będą chcieli dołączyć do Jerzego Janowicza, który na pewno wystąpi w pierwszej rundzie. Kacper Żuk (264 ATP) i Daniel Michalski (282 ATP) ze względu na swoje pozycje w rankingu już od kilku dni byli pewni udziału w eliminacjach. Niestety, ten pierwszy ostatecznie wycofał się z rywalizacji.
22-letni Michalski wygrał pięć turniejów rangi ITF. W poprzednim roku w Poznaniu odpadł już w pierwszej rundzie, kiedy to uległ rozstawionemu z numerem 2 Holendrowi Botikowi van de Zandschulpowi, który w piątek rywalizował w Paryżu ze słynnym Hiszpanem Rafaelem Nadalem. – Losowanie było ciężkie, ale wszystko miałem w swoich rękach. Nie udało mi się wygrać, ale być może w przyszłości, jeśli będę miał okazję wystąpić w tym turnieju, pójdzie mi zdecydowanie lepiej. Oby to było już w przyszłym roku – mówił Michalski przed rokiem na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Teraz ma szansę na poprawę rezultatu, ale do turnieju będzie musiał przedzierać się przez eliminacje.
Organizatorzy na kwalifikacje mogli przyznać cztery „dzikie karty”. W tym gronie jest trzech Polaków. To Filip Peliwo (439 ATP), Maks Kaśnikowski (806 ATP) i Aleksander Orlikowski (1683 ATP), którzy będą chcieli pokrzyżować szyki wyżej rozstawionym rywalom. Ponadto Kaśnikowskiego i Orlikowskiego obejrzymy podczas turnieju deblowego, ponieważ otrzymali oni specjalne przepustki także do tych zmagań.
Losowanie eliminacji, a także turnieju głównego odbędzie się w sobotę (28 maja) wieczorem. Wtedy poznamy rywali biało-czerwonych, a także plan gier na niedzielne eliminacje.