Ciężkie przejście z trawy na mączkę. Piotr Matuszewski odpadł

1
935

Reprezentujący Francję Tak Khunn Wang pokonał Wielkopolanina Piotra Matuszewskiego 6:4, 6:1 w eliminacjach Poznań Open 2016.

Matuszewski, który pochodzi z Kalisza, a reprezentuje barwy AZS Poznań, przyjechał do stolicy Wielkopolski prosto z Londynu, gdzie brał udział w juniorskim Wimbledonie. W singlu jako jedyny z biało-czerwonych dotarł tam do 1/8 finału, a w deblu grając w parze z Kacprem Żukiem odpadli w pierwszej rundzie.
Przejście z trawy na ceglaną mączkę nigdy nie jest łatwe. I znalazło to odzwierciedlenie w przebiegu rywalizacji na korcie numer 2 Parku Tenisowego Olimpia. W pierwszym secie 25-letni Wang prowadził 5:2, wtedy Polak rzucił się do odrabiania strat. Doszedł na 4:5 i miał swój serwis do dyspozycji. Popełnił jednak na początku kolejnego gema dwa podwójne błędy serwisowe i chwilę później przegrał partię.
Drugi set rownież przebiegał pod dyktando Francuza. Był szybszy od Wielkopolanina, znów dobrze zmieniał tempo gry. Jego gra była dojrzalsza. W tym secie Matuszewski nie potrafił nawiązać wyrównanej walki i ostatecznie przegrał 1:6, a cały mecz 0:2.

18-letni Polak nie żegna się jednak z poznańskimi kortami. Wystąpi bowiem jeszcze w turnieju głównym gry podwójnej. Razem z Żukiem dostali bowiem od organizatorów „dziką kartę”. Trzymamy za nich kciuki!