Challenger Poznań Open: tenisiści przegrali z pogodą

0
867

Ulewne deszcze, które przeszły w środę nad Poznaniem storpedowały trzeci dzień challengera Poznań Open (pula nagród 42,5 tys. euro). Rozegrano tylko jeden mecz, w którym Kazach Ołeksandr Niedowiesow pokonał Hiszpana Oriola Rocę Batallę 6:2, 6:4.

Rozstawiony z numer trzy tenisista z Kazachstanu jest jedynym zawodnikiem, który awansował do ćwierćfinału. Inne spotkanie drugiej rundy pomiędzy Serbem Nikolą Milojevicem a Hiszpanem Davidem Perezem Sanzem zostało przerwane przy stanie 6:4, 5:5.

Organizatorzy zrobili wszystko, by po południu wznowić pojedynki. Gdy już osuszono korty, znów jednak zaczęło padać.

„Pogoda nas nie rozpieszczała dzisiaj, dwa razy mieliśmy ulewne deszcze w ciągu dnia. Przekładaliśmy mecze i gdy zawodnicy po raz trzeci chcieli wychodzić na korty, właściwie już szli z rakietami, kolejny deszcz uniemożliwił rozpoczęcie gier i czekamy do jutra. Wszystkie mecze zostają przełożone na czwartek” – wyjaśnił dyrektor turnieju Krzysztof Jordan.

W turnieju wystąpiło czterech Polaków – Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Michał Dembek (wszyscy otrzymali „dzikie karty” od organizatorów) oraz zwycięzca kwalifikacji Marcin Gawron. Wszyscy odpadli w pierwszej rundzie.

Źródło: Eurosport Onet.pl
http://eurosport.onet.pl/tenis/challenger-poznan-open-tenisisci-przegrali-z-pogoda/vhzrrs