Challenger Poznań Open: Kowalczyk i Majchrzak w półfinale debla

0
917

Polski debel Mateusz Kowalczyk, Kamil Majchrzak awansował do półfinału challengera Poznań Open (pula nagród 42,5 tys. euro). Po dwóch dniach przerwy spowodowanej deszczem, w piątek tenisiści odrobili zaległości.

W piątek aura okazała się łaskawsza dla uczestników turnieju, choć pierwsze mecze zamiast o godz. 10.00, zaczęły się z ponad dwugodzinnym opóźnieniem. W ciągu jednego dnia udało się rozegrać lub dokończyć mecze 2. rundy singla oraz wszystkie ćwierćfinały.

Najciekawszy pojedynek stoczyli „jedynka” poznańskiego turnieju Mołdawianin Radu Albot i rozstawiony z numerem pięć Hiszpan Piere Riba. Obaj dość łatwo, bo w ciągu zaledwie godziny uporali się z rywalami w drugiej rundzie. Wieczorem na głównym korcie musieli spędzić już blisko trzy godziny; po dramatycznym tie-breaku wygrał ubiegłoroczny finalista Poznań Open Albot.

W singlu wystąpiło czterech Polaków – Kamil Majchrzak, Hubert Hurkacz, Michał Dembek (wszyscy otrzymali „dzikie karty” od organizatorów) oraz zwycięzca kwalifikacji Marcin Gawron. Wszyscy odpadli w pierwszej rundzie.

W turnieju debla do półfinału awansował polski debel Mateusz Kowalczyk, Kamil Majchrzak, który w ćwierćfinale pokonał serbskie rodzeństwo Ivana i Mateja Sabanov 6:4, 7:6 (7-1). O finał powalczą z rozstawioną z numerem jeden amerykańską parą James Cerretani, Max Schnur.

Tenisiści ze Stanów Zjednoczonych już w poniedziałek przybyli do Poznania, ale na swój pierwszy pojedynek czekali do piątku. W ciągu kilku godzin rozegrali dwa spotkania, najpierw w zaledwie 40 minut ograli polskiego debla Michał Dembek, Grzegorz Panfil 6:0, 6:2, a następnie, już po dłuższej walce, wygrali z hiszpańsko-portugalskim duetem Perez Sanz, Frederico Ferrera Silva 7:6 (7-5), 6:4.

Źródło: Onet Eurosport
http://eurosport.onet.pl/tenis/challenger-poznan-open-kowalczyk-i-majchrzak-w-polfinale-debla/zszstm