Albot ponownie w finale! I z nagrodą fair play

0
966

Radu Albot pokonał Ołeksandra Nedowiesowa 6:1, 6:2 i awansował do finału Poznań Open 2016. W niedzielę w samo południe w decydującym spotkaniu rywalem Mołdawianina będzie Clement Geens z Belgii.

Przypomnijmy, że Albot był także finalistą poznańskiego challengera w 2015 roku, jednak przegrał z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą 4:6, 4:6. W tym roku będzie starał się poprawić wynik z poprzedniego roku i wygrać turniej w Parku Tenisowym Olimpia.

Mołdawianin wyszedł na spotkanie z Kazachem bardzo skoncentrowany. Od początku świetnie się poruszał, co oznaczało, że jego organizm zdążył się w pełni przygotować po wczorajszym, prawie trzygodzinnym, ćwierćfinale z Pere Ribą. Niestety, nie był to dzień Nedowiesowa. Psuł dużo łatwych piłek, nie mógł znaleźć sposobu na Albota. Turniejowa „jedynka” zachwycała swoją grą poznańską publiczność, od której otrzymywał gromkie brawa po fenomenalnych zagraniach. Było ich wiele w pierwszym secie. Ostatecznie zakończył się on 6:1 dla Albota.

W kolejnej partii Niedowiesow starał się wrócić do meczu. Uspokoił swoją grę, przez co wymiany stały się bardziej zacięte i wyrównane. Taki stan nie trwał jednak długo, gdyż Kazach ponownie zaczął grac tak, jak w pierwszym secie. Popełniał wiele niewymuszonych błędów, natomiast Albot kontynuował solidną i pewną grę. Ostatecznie turniejowa „jedynka” wygrała ten mecz 6:1, 6:2 i zameldowała się w finale.

[quote arrow=”yes”]- Dzisiaj zagrałem bardzo dobrze. Zregenerowałem się odpowiednio po dwóch wczorajszych meczach i jestem w finale, z czego bardzo się cieszę – powiedział Albot. Należy przy tym wspomnieć, że Mołdawianin otrzymał również nagrodę fair play turnieju. – Byłam tym zaskoczony. To dla mnie coś nowego. Jestem bardzo wdzięczny organizatorom za to wyróżnienie – dodał.[/quote]

W finale Albot zmierzy się z Clementem Geensem, belgijskim kwalifikantem. Spotkanie jest zaplanowane w niedzielę na godzinę 12 na korcie centralnym. Zapraszamy do Parku Tenisowego Olimpia!

Dominika Opala