Zieliński raz wygrał, raz przegrał

0
415
Jan Zielinski (POL) vs Sergey Betov (BLR) - PoznanOpen2016 09.07.2016 r.

Jan Zieliński, który jako jedyny musiał rozegrać w sobotę aż dwa spotkania singlowe, nie dał rady wygrać drugiego z nich. Przegrał z Białorusinem Siergiejem Betowem 6:4, 3:6, 4:6.

19-latek z Warszawy wygrał w porannym meczu pierwszej rundy eliminacji Poznań Open 2016 z Tomaszem Bednarkiem w dwóch setach. Po kilku godzinach odpoczynku, w kolejnym etapie musiał stawić czoła notowanemu na 539. miejscu w rankingu ATP Białorusinowi. Razem Polak spędził tego dnia na korcie prawie 3,5 godziny i było to widać zwłaszcza w końcówce starcia z zawodnikiem ze Wschodu.
Urodzony w Homelu zawodnik nie wszedł najlepiej w mecz, bo rozpoczął go podwójnym błędem serwisowym, a następnie został przełamany przez Polaka. W kolejnym gemie odpowiedział mu jednak tym samym. Zieliński nie był zadowolony z własnej gry, kilkakrotnie dało się słyszeć okrzyk: „nie graj tak!”, jednak pomimo popełnianych błędów wygrał pierwszego seta. W kolejnym do wyniku 2:2 gra była wyrównana, jednak w tym momencie to Betow wygrał kolejne trzy gemy i po chwili wyrównał stan rywalizacji.

Decydujący set był wyrównany aż do stanu 4:4. Zieliński często pokrzykiwał, można było usłyszeć po przegranej piłce komentarze w stylu: „Na własne życzenie wszystko!”. Chwilę później Polak został przełamany, a następnie serwujący na mecz rywal „dowiózł” swój serwis i wygrał całe spotkanie. Polak miał piłki na 5:5, ale nie potrafił ich wykorzystać i zszedł z kortu pokonany.

Ten mecz zakończył pierwszy dzień poznańskiego challengera. Spośród Polaków, którzy brali udział w eliminajach, w kolejnym etapie znaleźli się Piotr Łomacki oraz Marcin Gawron. W niedzielę dalsza część rywalizacji. Zapraszamy na korty Parku Tenisowego Olimpia!