Znamy trzeciego półfinalistę Poznań Open 2019. Został nim Rudolf Molleker, który w trzech setach pokonał starszego od siebie Quentina Halysa. Rywalem 18-latka w walce o finał będzie zwycięzca pary Hubert Hurkacz kontra Pedro Sousa.

Starcie Niemca z Francuzem, podobnie jak i poprzedzający je mecz, również trwał ponad dwie godziny. Obaj zawodnicy mieli problem z wygrywaniem swoich gemów serwisowych. W dwóch pierwszych ta sztuka im się udała, ale w czterech kolejnych były przełamania. (3:3). Decydujące momenty pierwszego seta to lepsza gra 18-letniego Niemca, który ostatecznie zapisał go na swoim koncie (6:4). Niestety, dla fana Los Angeles Lakers drugi set był katastrofalny. Popełnił w nim wiele niewymuszonych błędów i jego gra zrobiła się nerwowa. Odbiło się to rzecz jasna na końcowym wyniku. Molleker wygrał zaledwie dwa gemy (2:6) i o tym kto zamelduje się w półfinale, musiał zadecydować trzeci set.

W nim ponownie oglądaliśmy szarpaną grę w wykonaniu obu tenisistów. Niemiec, który swoją przygodę z „białym sportem” rozpoczął już w wieku pięciu lat wygrał trzy pierwsze gemy. Francuz zdołał doprowadzić do rezultatu 2:3, ale po chwili Molleker znowu odskoczył na trzy gemy (5:2). Ostatecznie wychowanek Mouratoglou Tennis Academy zapisał tego seta na swoim koncie (6:4), bo w ostatnim gemie odebrał podanie swoje przeciwnikowi.

Półfinałowym rywalem 18-letniego Mollekera będzie zwycięzca „polskiego” ćwierćfinału – Hubert Hurkacz kontra Pedro Sousa. Niemiec zapytany o potencjalne starcie z biało-czerwonym odpowiedział: – Hurkacz to bardzo dobry zawodnik, ale nie wiem, czy będzie on moim najcięższym rywalem w karierze, bowiem mierzyłem się w ubiegłym roku z Davidem Ferrerem. Z pewnością będzie to ciężkie starcie, ale przed Polakiem jeszcze daleka droga, żeby być na poziomie TOP 10.